Notion Rakibi Microsoft Loop Çıktı

Microsoft, Loop adını verdiği Notion benzeri üretkenlik ve iş birliği uygulamasını resmi olarak kullanıcılara sundu. İlk olarak iki yıl önce Ignite 2021 geliştirici konferansında duyurulan ve Mart 2023’te açık ön izleme testleri gerçekleştirilen Loop şimdi de Ignite 2023 sırasında çıkış yapmış oldu.

Loop, çalışma sırasında iş birliği yapmayı kolaylaştırmak için esnek, ortak çalışmaya dayalı çalışma alanları ve sayfalar kullanmanıza olanak tanıyor. Notion’ın arayüzünü bilenler için Loop oldukça benzer bir arayüze sahip. Microsoft’un “ekleme menüsü” olarak adlandırdığı şeyi açan ileri eğik çizgi tuşunu yazarak bir dizi araca ve biçimlendirme seçeneğine kolayca erişmek mümkün.

Loop, Microsoft tarafından oluşturulduğu için bu aracın diğer Microsoft yazılımlarıyla yararlı entegrasyonlara sahip olduğu anlamına da geliyor. Mesela Loop sayfalarının bazı kısımlarını alıp bunları Teams sohbeti ve Outlook gibi diğer Microsoft uygulamalarıyla paylaşabiliyorsunuz. Microsoft’un yapay zeka destekli Copilot asistanı da Loop’ta mevcut. Yapay zeka asistanı uygulamadaki metin taslağı oluşturma ve sayfaları özetleme gibi konularda yardımcı olabilecek.

Loop genel olarak web ve mobil üzerinden ticari müşteriler için, mobil uygulama ise genel olarak tüketici müşteriler için kullanılabilir durumda. Loop’un web üzerindeki tüketici sürümü ise genel ön izlemede kalmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x